Aktualności

Co dzieje się z ciałem podczas menopauzy?

Co dzieje się z ciałem podczas menopauzy?

Podczas menopauzy dochodzi do stopniowego zmniejszania czynności jajników. Wiąże się to z ustaniem miesiączki czy brakiem możliwości zajścia w ciążę, co każda kobieta odbiera inaczej.

Jak rozpoznasz, czy masz zawał serca?

Jak rozpoznasz, czy masz zawał serca?

Największa ilość pacjentów w polskich szpitalach to osoby z chorobami układu krążenia. Większość chorych, którzy doświadczają zawału mięśnia sercowego stanowią mężczyźni po 40 roku życia.

Zespół jelita drażliwego

Zespół jelita drażliwego

Zespół jelita drażliwego (IBS) to choroba, która współcześnie dotyka wielu osób. Definiuje się ją jako przewlekłe schorzenie jelit z częstymi bólami brzucha i nieprawidłowym rytmem wypróżnień.

Jak zapobiec tworzeniu się żylaków nóg?

Jak zapobiec tworzeniu się żylaków nóg?

Żylaki to nie tylko problem estetyczny, ale także zdrowotny. Stanowią objaw przewlekłej niewydolności żylnej. Żyły są wtedy rozszerzone, wydłużone i mają kręty przebieg. Nieleczone mogą prowadzić do powikłań, dlatego warto wiedzieć jak sobie z nimi radzić.

Dieta w cukrzycy

Dieta w cukrzycy

Poza terapią farmakologiczną odpowiednia dieta jest niezbędną składową wspomagania leczenia cukrzycy. Nie tylko umożliwia regulowanie stężenia cukru we krwi, ale także odpowiada za utrzymanie prawidłowej masy ciała. Zapobiega rozwojowi powikłań towarzyszących cukrzycy, np. chorobom serca lub nerek.

Jak leczyć infekcje intymne?

Jak leczyć infekcje intymne?

Infekcje intymne mogą mieć różne pochodzenie – bakteryjne, grzybicze lub pasożytnicze. Często dochodzi do infekcji mieszanych, np. bakteryjno-grzybiczych. Niestety dolegliwości mogą mieć charakter nawrotowy. Co robić, jeśli już do nich dojdzie?

Leczenie infekcji u dzieci

Leczenie infekcji u dzieci

Nadchodzi wrzesień, a wraz z nim jesienna aura, która sprzyja infekcjom. Szczególnie narażone są dzieci, których odporność nie jest jeszcze w pełni rozwinięta. Jak zatem dbać o najmłodszych, aby w zdrowiu przeszli przez nadchodzący rok szkolny?

Bezpieczne leczenie bólu  w ciąży

Bezpieczne leczenie bólu w ciąży

Ciąża to wymagający czas dla przyszłych matek, które często skarżą się na wszelkiego rodzaju dolegliwości bólowe. W aptece można kupić bez recepty leki na konkretne objawy, jednak niektóre z nich są niewskazane w czasie ciąży.

Wirusowe zapalenie wątroby – typy, przyczyny, leczenie

Wirusowe zapalenie wątroby – typy, przyczyny, leczenie

Wirusowe zapalenie wątroby to choroba zakaźna występująca na całym świecie. Rozprzestrzenia się poprzez zakażenie wirusem, który doprowadza do wyniszczenia wątroby. Na podstawie drogi rozprzestrzeniania wirusa oraz okresu jego wylęgania się w organizmie wyróżniamy kilka typów choroby…

Co zabrać na wakacje – apteczka

Co zabrać na wakacje – apteczka

Przed nami okres wakacyjny, czas sprzyjający podróżom. Pakując się, nie zapominajmy zatroszczyć się o swoje zdrowie oraz zabrać leki na najczęstsze, „podróżne” dolegliwości. Co więc spakować na wyjazd?

Jak powinno się dbać  o prostatę?

Jak powinno się dbać o prostatę?

Rak gruczołu krokowego jest drugim (po raku płuc) najczęściej diagnozowanym rodzajem nowotworu wśród mężczyzn. Regularne badania prostaty i odpowiednia profilaktyka są kluczowe we wczesnym wykryciu raka gruczołu krokowego.

Zdrowa Huta

ul. W. Sieroszewskiego 3, 31-914 Kraków

511 456 418